Õhtuleht: Sensitiiv võtab Tuuli Kochilt Heimar Lengi needuse maha Tagasi

13. oktoober 2004

Täna õhtul tuleb jutusaate «Koosolek» stuudiosse ekstrasenss-ravitseja Tiit Vasmann, et vabastada saatejuht Tuuli Koch keskerakondlase Heimar Lengi pandud needusest.

Tiit Vasmann rõhutab, et esmalt tuleb tal kindlaks teha, kui vägev keskerakondlasest riigikogulase sõna üldse on ? võimalik, et Lenk pole suuteline ka parima tahtmise juures kedagi ära needma. Selleks peab Vasmann oma silmaga nägema Tuuli Kochi aurat. «Ajakirjandus on viimane asi, mida ma usun. Enne tahan veenduda, et seal tõesti on midagi,» on ravitseja tagasihoidlik.

Sõnu loobitakse liiga kergekäeliselt

Eelmisel kolmapäeval oli Lenk kutsutud «Koosolekusse», et osaleda eksperimendis, mille käigus ta pidi helistama teiste parteide liikmetele ja pakkuma neile müügiks oma häält. Paraku polnud parteid tema häälest huvitatud ja häbistatud Lenk kibeles otsestuudiosse eksperimendi tagamaid selgitama. Kui teda sinna lubada ei tahetud, läks Lenk kohalolnute kinnitusel närvi ja kähvas Kochile: «Et sul elus kõik halvasti läheks!»

Vasmanni arvates on võimalik, et kergekäeliselt välja öeldud needus jääbki noore naise elu varjutama. «Kui see on täie vihaga öeldud, on see teoreetiliselt võimalik. Inimesed loobivad üldse liiga palju sõnu,» taunib ekstrasenss. «Näiteks mu kallil abikaasal on komme kogu aeg õnnetust kaela kraaksuda. Ma sõiman teda alatasa, et hoia, kuramus, oma suu kinni!»

Kuidas needuse pealepanek tõeliste asjatundjate käes käib, ei taha Vasmann paljastada: «See veel puuduks, et pean pärast hakkama sellega võitlema, mida olen ise lolli peaga välja rääkinud!»

Needusest vabastagu asjatundja

Ka needuse mahavõtmise kunst jääb saladuseks. Ekstrasenss loetleb vaid oma töövahendeid, mis ta «Koosoleku» stuudiosse kaasa võtab: rituaalne küünlajalg, suur Saalomoni pitsat, piibel, pendel, püha vesi. Töövahendid on Vasmanni sõnul igal sensitiivil isesugused. «Kõik ravitsejad, nõiad või kuidas neid ka ei nimetataks, on universumi energia vahendajad mingile inimesele,» võtab ta rituaalse protseduuri lühidalt kokku.

Vasmanni sõnul ei saa tavaline inimene ennast ise needusest vabastada, see jäägu spetsialisti hooleks. «Tema uurib täpselt, mida ja kuidas on tehtud, ja üritab aurapildi ära puhastada. Kui mingi võhik loeks neli raamatut läbi, siis, andke mulle andeks, teevad nad rohkem kahju kui kasu.»

Vasmanni väitel on ta varemgi avaliku elu tegelastelt needust maha võtnud, kuid nimesid keeldub ütlemast. Ta võivat neetu ära tunda ka tänaval, kui on parajasti töövormis ehk transis. Kord aga vaatas Vasmann televiisorit ja märkas äkki, et ühel sportlasel lasub needus ? paraku ei suutvat ta seda läbi ekraani maha võtta.