Äripäev: Kontoriõhkkond mõnusaks vitste ja pendli abil Tagasi

26.08.2005

Lihtsatel füüsikaseadustel põhinev geobioloogiline analüüs aitab kontoris üles leida nii negatiivse energiasamba kui ka veesoone, mille kohal töötamine võib põhjustada keskendumisraskusi ja erinevaid tervisehädasid.

Mõni ruum lihtsalt tundub hubasem kui teine, ühe kontori­laua taga töö lausa lendab, samas kui kolleeg vastaslaua taga närviliselt kella vaatab ja erinevate tervisehädade üle kurdab.

Kui tervise ja töömotivatsiooniga peaks kõik korras olema, siis võiks kontoris läbi viia geobioloogilise analüüsi. Võib juhtuda, et kehva tervise põhjustajaks on hoopis maa seest tulev negatiivne energia ning kolleeg, keda te siiani ekslikult laiskvorstiks olete pidanud, ei suuda selle sama energia tõttu lihtsalt korralikult tööle keskenduda.

“Luuaga me ei lenda,” ütleb geobioloogilisi analüüse korraldava J. S. Seeder Konsultatsioonid OÜ konsultant Janno Seeder. “Kuigi meie tööriistadeks on pendel ja vitsad, pole geobioloogia mingi hookus-pookus, vaid tugineb elementaarsetele füüsika­seadustele.”

Geobioloogia abil analüüsitakse eelkõige energia liikumist ruumis. Esmalt mõõdetakse pendliga elamiskõlblikkuse koefitsient, mis on üks kahest üldisest näitajast. “See on tunnetamise küsimus – inimene ju tunneb ära, et ühes kohas on mugav ja teises mitte. Meie anname sellele lihtsalt mõistetavuse huvides mõõdetava väärtuse,” räägib sama firma teine konsultant Sirje Seeder.

Töökoht saab hinde

Elamiskõlblikkuse protsent on kindel suurus, mis esitatakse saja protsendi skaalal. Mida lähemal sajale, seda vähem on ruumis või konkreetse töölaua juures segavaid faktoreid.

“Oleme analüüsinud üle kolmesaja objekti ning selle juures leidnud vaid kaks ideaalset tuba. Eesmärk ei ole elada ideaalses toas, vaid teha ruum enda jaoks võimalikult soodsaks ja mugavaks. Juhul kui näitajad on kehvad, siis on inimese organism kaitseseisundis ja ta ei saa pühendada end täielikult tööle, loomingule, oma igapäevasele tegevusele,” märgib Janno Seeder.

Teine üldistav näitaja on vibratsioon. “See ei tähenda, et miski kogu aeg nähtavalt vibreeriks. Kõikide elus ja eluta asjadel on oma võnkesagedus, energeetiline tase. Näiteks kodu vibreerimissagedus võiks olla inimesega võrdne või natuke kõrgem. Liiga madal vibratsioon väsitab ja liiga kõrge vibratsioon “keerab” inimese liigselt üles,” selgitab Janno Seeder.

Töökoha madala elamiskõlblikkuse näitaja üks põhjustaja võib olla töölaua alt läbi minev veesoon. Veesoon on mitmekümne meetri sügavusel voolav looduslik maa-alune jõgi. Vaba vooluga vesi hõõrdub vastu kivimeid ja tekitab vertikaalse staatilise elektromagnetvälja. Vitste abil otsitaksegi vee poolt tekitatud elektromagnetvälja ja kuna tegemist on füüsikaga, siis töötavad vitsad pea igaühe käes.

Ärevusttekitavad veesooned

Elektromagnetväljas viibimine mõjutab inimest nii psüühiliselt kui ka füüsiliselt. “Arvatakse, et kui elada üheksakorruselises majas, siis maapinnast tulev negatiivne informatsioon ei mõjuta. Aga kui sama info tuleb juba läbi paksude pinnase­kihtide, siis pole tal kaheteistkümnendale korrusele jõudmisel mingit takistust.”

Olukorra parandamiseks võib voodi, laua ruumis ümber paigutada, kuid kontoris, kus iga ruutmeeter on ratsionaalset ära kasutatud, see alati võimalik ei ole. Sel juhul tuleb kasutada teist parandusvõimalust – ruumi kaabeldamist.

“Tegemist on jälle füüsikaga – ümber toa tuleb vedada vasktraadist suletud ring ning ener-gia hakkab seejärel liikuma mööda vasktraati,” kirjeldab Janno Seeder, kelle unehäirete käes vaevelnud pojad said peale vasktraadist ringi tegemist oma toas taas rahulikult magada. “Elame üheksakorruselise maja esimesel korrusel ja naerame siiani, et kui me poiste tuppa traadi vedasime, siis sai ka ülemiste korruste rahvas oma probleemidest lahti.”

Negatiivse vertikaalse samba annavad ka maa-alused tühimikud ehk lõhed, mis on tekkinud erinevate pinnakihtide liikumise tulemusel.

Tühimikud on lokaalsed ja parim variant oleks voodid ja töölauad nende kohalt eemale nihutada. Kui see võimalus puudub, saab lõhede mõju leevendada erinevate põrandakattematerjalide abil. Hästi aitavad korkmaterjal, erinevad džuudimaterjalid ja laminaatparkett. Kui traat on veesoonte puhul sada protsenti kindel ja praktiliselt igavene ravim, siis tühimike mõju vähendavad materjalid töötavad filtrina. Näiteks kuuselauast põrand töötab Seedrite sõnul filtrina umbes seitse aastat ning ühel hetkel tuleb see välja vahetada.

Mängu tuleb kosmoseenergia

Kolmas oluline näitaja on Hartmanni võrk – kosmosest tulev energiavõrgustik, mis moodustab maapinnale jõudes umbes 2,5 korda 2,5 meetri suuruse ruudustiku.

Hartmanni võrgustiku seinade ristumiskohas tekivad energiasambad. Nende kohal tunneb inimene end mugavalt ja saab oma energiatagavara laadida.

Kui selline ristmik aga veesoonega kattub, siis keerutab energiasammas üles hoopis negatiivset energiat. Pendliga on võimalik mõõta ka negatiivse energiasamba polaarsust. Erinevate polaarsuste puhul võib välja tuua omad kindlad haigused. Näiteks plusspolaarse negatiivse energiasamba väljas viibimisel on sagedasemad südame ja veresoonkonna haigused.

“Miinuspolaarsusele on iseloomulikud kõik põletikulised protsessid,” selgitab Siret Seeder. “Kõik oleneb muidugi inimese geneetilisest pagasist, aga kui pärilik potentsiaal on mõneks haiguseks olemas, siis võib negatiivse samba kohal töötajal kuluda vaid aasta, kuni haigus vallandub. Inimene on sunnitud tegelema pidevalt kaitsetegevusega, kuid lõpuks saab ressurss lihtsalt otsa ja kaitsetegevuse lõppedes võib haigus väga kiiresti arenema hakata.”

Energiavampiirid tegutsevad ka kontoris

Töötamine energiavampiiri või lihtsalt ebameeldiva inimese seltskonnas on väsitav ning võib tööletuleku ees täielikku vastumeelsust tekitada.


Ebasümpaatse inimese tunneb Tiit Vasmanni sõnul ära igaüks, kes oma sisemist häält kuulata oskab. Foto: erakogu
Lisaks geobioloogilisele energiale mõjutab töömeeleolu kontoris ka energia liikumine kaastöötajate vahel. Ekstrasenss Tiit Vasmann ütleb, et kõik oleneb inimeste ja nende energiaväljade sobivusest. “Kaks töötajat võivad mõlemad superinimesed olla, kuid nii kui nad kokku saavad, on nende ümber äiksepilv. Nende energiaväljad on lihtsalt liiga erinevad.”

Erineva energiaväljaga inimese tunneb Vasmanni sõnul ära igaüks. “Neil, kes oskavad kuulata oma sisehäält, pole ebasümpaatse inimene ära tundmiseks mingeid vahendeid vaja,” lausub Vasmann. Näiteks uude kohta tööle asudes tunnetab inimene kohe, kas uus seltskond talle sobib või mitte. “Ka pendliga saab selle asja kindlaks teha, aga mina isiklikult saadaks sellise inimese kiiresti ukse poole tagasi, kes esimesel tööpäeval kontorisse pendliga mõnitama tuleb,” naerab Vasmann.

Liiga erineva energiaväljaga kolleegi tõttu võib juba ainuüksi tööleminekule mõtlemine kananaha ihule ajada.

Lisaks lihtsalt ebameeldivatele töökaaslastele võib inimene sattuda nn energia­vampiiri ohvriks. Vasmanni sõnul saab eristada tahtmatut ja tahtlikku vampiirlust. “Mõned inimesed varastavad teiste energiat alateadlikult. Pöörduvad kaaslaste poole mõne häda või haiguse korral ning saavad teise energiast abi,” ütleb Vasmann. “Sellised hädalised lasevad oma ohvri peale olukorra paranemist taas lahti. Pahatahtlike energiavampiiride suhe ohvriga võib kesta väga pikalt ning sellisel juhul ei aita ei ajaline ega füüsiline distants.”

Pahatahtlik energiavaras lihtsalt elab teiste energia arvel, viitsimata oma probleemide parandamiseks ise midagi ette võtta. Sellise vampiiri põhiliseks töövõtteks on kaaslaste vihastamine ja pidev jutuvadaga tüütamine. “Vihase ja tüdinenud inimese kaitsevõime langeb ning tema energia on kergesti kättesaadav,” selgitab Vasmann ning ütleb, et sellise pahatahtliku vampiirluse vastu on ohver ise üpris võimetu. “Vampiiri ja ohvri vahel on selline nähtamatu niit, mille oskab õieti katkestada vaid selleks vastava väljaõppe saanud inimene.”

Ekstrasensilt küsitakse nõu ka ärilistes küsimuses. “Mitmed personalijuhid paluvad abi uue töötaja värbamisel ja seda nad ka saavad. Isikuandmete järgi koostan tööle­soovija fantoomkuju ning selle kaudu saan vastused kõigile inimest puudutavatele küsimustele.” Väga isiklikke detaile kandidaadi kohta Vasmann siiski uuele tööandjale ei avalda.

Harvad pole ka korrad, kui mõnele kontorile või ettevõttele on needus peale pandud. Enamasti on see muidugi konkurentide poolt korraldatud. Teisele firmale soovitakse peamiselt pankrotti ja klientide puudust. Vasmann on mitmeid selliseid needusi eemaldanud, aga ühtegi asutust ega inimest ta ise ära neednud pole. “Loomulikult oskan ma needust peale panna, aga eelistan seda mitte teha,” avab Vasmann. “Mingisuguseid sellised tellimustöid ma lihtsalt ei tee.”

Ärialast edu ja head õnne on soovinud aga küll ja parasjagu kaitseb tema sõna kahte ettevõtet.

Tulemused muutusi ei nõudnud
Helen Püümann
ERI Kinnisvara kinnisvarahaldur

Eri Kinnisvaras viidi geobioloogiline analüüs läbi tänavu veebruaris. Asi tundus huvitav ja hariv. Paljud meie kliendid olid juba seda teenust juba kasutanud ning tulemusega rahule jäänud. Meie kontoris olid tulemused üldiselt positiivsed. Suuremaid muudatusi seega eriti ette võtta ei plaani. Server, millega meil ka väheke probleeme on olnud, soovitati uuringu tulemusel ümber paigutada. Kahjuks meie kontoris talle teist logistiliselt sobivat kohta ei ole. Ülejäänud paigutus enam-vähem sobis.

Keda asi huvitab ja kes sellesse usub, sellel soovitaks kontoris geobioloogilised uuringud kindlasti teha.