Kas ravite südamehaigusi, milliseid? Kas on olemas oht, et näiteks südamehaiguse ravimisel tehakse patsiendile hoopis liiga ning seisund halveneb? Tagasi
Kui on tegemist mingi südamehaigusega, oleks ideaalne, et see oleks  kontrollitud kindlasti meedikute poolt ja tehtud vastavad analüüsid. Juhul, kui kõik need on olemas, vaatan ma igal juhul haige ka ise üle. Tavaliselt selgub, et südamel on mingi koormus, mis ei ole üldsegi seotud südamega. Põhiliselt kutsuvad samu häireid esile kaelas olev sulg, põskkoopad, kõri, kilpnääre, neerud. Loomulikult võib olla ka teisi põhjusi.

Kahjuks pean meelde tuletama, et diagnoosi (täpse nimetuse) tohib panna ikkagi vaid vastava eriala meedik. Sellega seoses ei saa ma vastata, milliseid südamehaiguseid ravinud olen. Vastan konkreetselt: olen ravinud südant kui sellist.

Pahatihti ravimise algul patsiendi seisund halveneb. Sellisel puhul on kõige rumalam teguviis seda mitte öelda ja lihtsalt kaduda. Hoiatades oma ravisejat seisundi muutumisest halvemas suunas, annad ravitsejale võimaluse kontrollida haige seisundit ja vajadusel muuta oma töö taktikat.

Praeguse hetkeni ei ole kellelgi minu ravialustest olnud negatiivset tulemust. Seda juhul, kui ravialune ei ole kasutanud alkoholi keelatud ajal. Tuletan meelde: südame ravi on pikaajaline ja varuma peab kannatust.